06 مرداد 1398

تغذیه قزل آلا

ایزینیا فتیدا (به انگلیسیEisenia fetida)، که در اصطلاح کرم قرمز یا خزنده قرمز نامیده می‌شود در عمل کمپوست سازی بسیار ارزشمند است. از روغن این کرم در صنایع آرایشی به عنوان حجم دهنده و جوان کننده استفاده می شود.

کرمهای ایزینیا فتیدا برای ورمی کمپوستینگ زباله‌های زیستی خانگی و صنعتی استفاده می‌شود. آنها بومی اروپا هستند، اما به هر قومی و غیر قومی به غیر ازجنوب وارد شده‌اند.

مشخصات

این کرمها تحت عناوین مختلفی از قبیل: کرم قرمز، کرم صورتی، کرم ارغوانی، کرم ببری، کرم طعمه نامیده می‌شود.

کرمهای زنده به رنگ ارغوانی یا قهوهای یا حتی تیره‌تر دیده می‌شوند.

این کرمها در قسمت پشت خود نواری رنگی دارند و معمولاً در هر قطعه از بدن آنها، دو نوار دیده می‌شود. رنگ بدن کرمها در قسمت شکم، کدرتر است.

به هنگام بلوغ، طول کلیتلوم در کرمها به هفت الی نه قطعه می‌رسد که بین قطعات ۲۴، ۲۵ یا ۲۶ تا ۳۶ می‌باشد. این کرمها بسیار پرطاقت بوده و قادر به تحمل طیف وسیعی از نوسانات دما و رطوبت می‌باشند.

فرایند تولید کرم‌پوسال در این نوع کرم نیز به دلیل سازگاری غذایی با مواد آلی، بسیار آسان انجام می‌گیرد، یعنی این کرمها می‌توانند از انواع گوناگون زباله‌های آلی تجزیه‌پذیر تغذیه کنند.

هر کرم می‌تواند روزانه بطور میانگین هفت میلی‌گرم زباله را بازیافت نماید. همچنین سرعت رشد آنها نیز بالاست. کرمهای بالغ، وزنی معادل با ۵/۱ گرم داشته و حدود ۵۰ تا ۵۵ روز بعد از بیرون آمدن از کوکون قادر به تولید مثل می‌باشند.

تولید مثل

کرمها جزء جانوران هرمافرودیت می‌باشند یعنی هر کرم اندامهای نر و مادگی را توأمان دارد.

ولی نهایتاً کرم با اتصال به جفت دیگر از طریق دو کلیتلوم و تبادل اسپرم عمل جفتگیری را انجام می‌دهد. سپس هر کرم یک کیسه تخم ریزی در کلیتلوم خود تشکیل میدهد.

هر کرم بالغ می‌تواند بطور میانگین در هر سه روز یک کوکون ایجاد کند که مدت ۲۳ روز پس از آن از هر کوکون یک تا سه نوزاد کرم خارج می‌گردد.

اما تمام نوزادان خارج شده از کوکون زنده نمی‌مانند. بطور میانگین تعداد این کرمها می‌تواند تا سی برابر افزایش یابد.

این کرمها در خارج از سفره‌های غذایی خود حرکت نمی‌کنند.

06 مرداد 1398

پروار قزل آلا

پروار قزل آلا و تولید سالیانه حدود ۱۵۰ تن در بهترین منطقه آب و هوایی بوده که از بهترین غذا و بهترین آب استفاده میشود . بخشی از غذای ماهی ها از طریق کرم آیزینیا فتیدا و بخشی دیگر از بهترین مواد طبیعی و ویتامین های لازم تامین میگردد .

تاریخچه تكثیر و پرورش ماهی
با وجود سابقه طولانی پرورش ماهی در استخر, سابقه تكثیر مصنوعی ماهیـان كوتاه است. اولین گام در لقاح مصنوعی به وسیله دانشمند آلمانی لدویك یا وبی (1711-1784)برداشته شد. او از ماهی ماده ونر قزل آلای آماده بصورت جداگانه تخم واسپرم به دست آورد وآن ها را با هم مخلوط كرد كه این اولین لقاح مصنوعی تخم ماهی بود. در مورد ماهیـان پرورشی گرمابـی در سال 1930 مولـدین آماده از محل های تخم ریزی طبیعی صید ولقاح مصنوعی داده شدند. ولی القاء تخم ریزی به مولدین با روش تزریق , در سال 1934 به وسیله زیست شناسان برزیلی آغاز شد و بعد در آسیـا واروپـا وآمریكای شمالی توسعه یافت. در سال 1958 مولـدین كپور نقره ای وسرگنده پرورش یافته در استخرهای خاكی با تزریق عصاره غده هیپوفیز ماهی كپـور معولی به صورت مصنوعی تكثیـر شدند ودر حال حاضر مولـدین ماهیـان مختلف با استفاده از هورمـون های مصنـوعی وغده هیپوفیز ماهیان در سطح وسیع مورد تكثیر مصنوعی قرار می گیرند.
چرا پرورش قزل‌ آلا
پرورش ماهیان سردابی ،کمبود منابع آبی در کشور ما و نیاز مردم به مواد پروتئینی سالم باعث شده است تا بهره برداری دو یا چند منظوره از منابع آب همواره مورد توجه قرار گیرد که پرورش ماهی یکی از آنها می باشد.
ماهیان پرورشی از لحاظ دامنه تحمل دمایی به دو گروه سردابی و گرمابی تقسیم می شوند. ماهیان سردابی در18-12 درجه سانتیگراد و ماهیان گرمابی در 27-20 درجه سانتیگراد بهترین رشد را دارند.
محاسن و معایب پرورش ماهی
پرورش ماهی نیز مانند تمام شغل‌ها دارای محاسن و معایبی است که به بررسی هرکدام از آن‌ها می‌پردازیم. ابتدا با تشریح مزایای پرورش ماهی شروع می‌کنیم. ماهی‌ها در حالت طبیعی درون محیط غذایی غوطه‌ور هستند و به همین علت، به‌راحتی به غذای موردنیازشان دسترسی دارند. از نظر بیولوژیکی، میزان جذب بدن از تغذیه انواع ماهی، بالاتر از 90 درصد است و این میزان بسیار بیشتر از درصد جذب بدن از تغذیه گوشت‌های دیگر است. چگالی بدن ماهی، تقریباً با چگالی آب برابر است و این موجب می‌شود که ماهی در آب غوطه‌ور بماند و به همین دلیل انرژی کمتری برای حرکت خود مصرف می‌کند و درنتیجه، رشد سریع‌تری دارد. گوشت ماهی از لحاظ ویتامین‌ها و مواد معدنی بسیار غنی می‌باشد و جذب بهتری دارد.

06 مرداد 1398

تکثیر بچه ماهی

تکثیر بچه ماهی فرانسوی در سالن سر پوشیده بوده که حداقل تولید ۲۰۰۰٫۰۰۰ قطعه در سال میباشد. بچه ماهی ها در بهترین شرایط آب و هوایی در کوهستانهای منطقه آلاشت پرورش داده میشوند .

06 مرداد 1398

مجتمع پالند

مجتمع کشت و صنعت پالند ۱۰٫۰۰۰ متر مربع میباشد

حداقل تکثیر بچه ماهی چشم زده فرانسوی ۲۰۰۰٫۰۰۰ در سال است و

پرورش و تولید ماهی قزل آلا بصورت ارگانیک حدود ۱۵۰٫۰۰۰ کیلوگرم در سال میباشد

تغذیه به صورت ارگانیک با کرم آیزینیافتیدا است

مزرعه فوق در منطقه آلاشت مازندران روستای شش رودبار از بهترین آبهای منطقه تامین می گردد که ماهی تولید شده یکی از لذیذترین ماهیان سردابی میباشد.

ماهی قِزِل‌آلا یا گُل‌ماهی[۱]

از نوع ماهی‌های سردآبی است و در زیرگروه ماهی‌های آزاد جای می‌گیرد

دارای بدنی فشرده و داری باله دمی بزرگ‌تر از ماهی آزاد است. ساقه دمی آن مرتفع، سر کند .

قسمت خارجی باله دمی تقریباً صاف است. تعداد فلس بین باله چربی و خط جانبی ۱۹–۱۴ عدد و به‌طور متوسط حدود ۱۶ عدد می‌باشد.

تعداد خارهای اولین کمان آبشش بین ۵–۲ عدد است که به شکل شمشیر بوده و در پایین به شکل دکمه درآمده‌اند. حداکثر طول بدن ماهی قزل آلا ۱۴۰ سانتیمتر و وزن آن تقریباً به ۵ کیلوگرم می‌رسد.