06 مرداد 1398
تولید علوفه دامی

تولید علوفه دامی

علوفه سبز یکی از فاکتورهایی است که هنگام تهیه جیره غذایی دام به آن توجه خاصی میشود. کمبود علوفه سبز در جیره تعلیفی دام باعث سوء تغذیه و ایجاد عوارض میگردد. بعلاوه جذب مواد موجود در علوفه سبز برای دام ها راحت تر از علوفه خشک میباشد. تواید علوفه دامی
در اراضی فوق کشت جو ویونجه به صورت آبیاری تحت فشار جهت دامداری شرکت تولید میشود .

تولید علوفه دامی

فهرست برخی گیاهان علوفه‌ای مورد استفاده برای تغذیه دام[۲]

– چچم پایدار با نام علمی(به انگلیسیLolium perenne) گونه‌ای از سرده چچم

– ارزن

– کاه

– تیره بقولات (به انگلیسیLeguminosae)

– یونجه معمولی با نام علمی (به انگلیسیMedicago Sativa)

– یونجه سیاه با نام علمی (به انگلیسیMedicago lupulina)

– شبدر قرمز با نام علمی (به انگلیسیTrifolium pratense)

– شبدر سفید یا شبدر خزنده، نام علمی (به انگلیسیTrifolium repens)

– برسیم( شبدر مصری)، نام علمی (به انگلیسیTrifolium alexandrinum)

– شبدرهفت چین ایرانی(شبدر ایرانی)، نام علمی (به انگلیسیTrifolium resupinatum)

– شبدر زیرزمینی، نام علمی (به انگلیسیTrifolium subterraneum)

– شبدر دورگ با نام علمی (به انگلیسیTrifolium hybridum)

– شبدر لاکی با نام علمی (به انگلیسیTrifolium incarnatum) که شبدر سرکشیده یا شبدر گل میخکی نیز خوانده می‌شود.

– یونجه زرد (گیاه) شبدر شیرین یا شاه‌افسر با نام علمی (به انگلیسیMelilotus officinalis)

– یونجه زرد هندی (به انگلیسیMelilotus indicus)

– اسپرس (سرده) با نام علمی (به انگلیسیOnobrichis sativa)

 

06 مرداد 1398
پرورش ماهیان گرمابی

پرورش ماهیان گرمابی

مزایای پرورش آبزیان:

با وجود رشد کنونی جمعیت دنیا,تولید هر چه بیشتر پروتئین حیوانی از اهمیت زیادی برخوردار است. کشت آبزیان بدلایل زیادی به عنوان عمومی ترین و موثرترین راهکار جهت تولید پروتئین درآینده دنیا شناخته شده است.با مقایسه حیوانات پرورشی مهم دنیا مثل مرغ , خوک , ماهی وگاو با توجه به موارد ذیل اهمیت پرورش ماهی روشن می گردد.
– صرف انرژی کمتر
– قابلیت تولید مثل بالاتر
-ضریب تبدیل غذایی و صرفه اقتصادی آبزی پروری مناسبتر است.

پرورش ماهیان گرمابی در برکه آبی
پرورش چهار گونه ماهیان گرمابی بصورت متراکم در این برکه انجام می شود.

گونه‌ای تالاب است که به دست انسان ساخته شده باشد. آب‌بندان‌ها بیشتر برای پرورش ماهیان گرم‌آب‌زی، ذخیره آب در فصول بارانی برای کشت برنج و آب شرب استفاده می‌شود
استان گلستان بیش از دو میلیون هکتار زمین، آبی و دیم، زیر کشت دارد. گندم، جو، پنبه و آفتاب‌گردان از فراورده‌های کشاورزی اصلی این استان است. بیش از۵۰ درصد از پنبه و ۱۰ درصد گندم کشور از این استان به دست می‌آید. در سال کشاورزی ۸۳–۱۳۸۲ یک میلیون و دویست هزار تن گندم در استان برداشت شد. برنج، سویا، بادام‌زمینی، سبزی‌ها، به‌ویژه خیار و کاهو، کلزا، زیتون و دیگر دانه‌های روغنی نیز در استان کشت می‌شود. بیش از ۴۰ در صد دانه‌های روغنی کشور از زمین‌های این استان به دست می‌آید و از این نظر رتبهٔ نخست را در کشور دارد. دامپروری هم به روش دیرین و هم به روش نوین انجام می‌شود. این استان دارای سرزمین‌های ییلاقی و قشلاقی مناسبی است ییلاق‌ها در بخش‌های کوهستانی جنوب استان و قشلاق‌ها در بخش‌های شمال و شمال شرقی هستند. طایفه‌های کرد بیش‌ترین کوچ‌رونده‌های استان را می‌سازند که بیش‌تر آن‌ها از استان خراسان هستند. آن‌ها همراه با دامداران سمنان و شاهرود قشلاق خود را در شهرستان‌های گنبد کاووس و کلاله می‌گذرانند.
06 مرداد 1398

گاوداری شیری و پرواری

دامپروری برکه آبی دارای گاوهای شیری و پروار بوده که شیر تولیدی در اختیار کارخانه های لبنی قرار می گیرد .

سالن شیردوشی گاوها

باکس گوساله ها

مزرعه یونجه ( جهت تامین علوفه گاوها )

 

تاریخچه گاوداری
نزدیک به 6000 سال پیش از میلاد مسیح با تغییر زندگی انسان از شکارگری به کشاورزی و بدنبال توسعه مزارع، گاوهای وحشی به این کشتزارها هجوم می‌آوردند که به تدریج بشر توانست تعدادی از این حیوان را به اسارت در آورده و اهلی نماید. گاو پس از سگ و گوسفند و بز و گربه اهلی شد. ابتدا از گوشت گاو استفاده می‌شد اما سرانجام انسان توانست چگونگی دوشش شیر گاو را فرا بگیرد. باستان‌شناسان معتقدند اهلی شدن گاو در آسیا و خاور میانه بین ۴۵۰۰ تا ۶۰۰۰ سال پیش از میلاد مسیح انجام شده‌است.
می توان ادعا کرد که گاو مهمترین حیوانی است که به وسیله ی بشر اهلی شده است فراورده های گاو از شیر،گوشت ،پوست ،مدفوع تا اندامهای درونی آن هر یک به نوبه ی خود مورد استفاده قرار می گیرند شاید کمتر حیوانی را بتوان یافت که تااین اندازه برای بشر مفید باشد . نزدیک به 1200 میلیون رأس گاو در دنیا وجود دارد که بیش از نیمی از آنها در نواحی گرمسیری به سر می برند واز این تعداد نزدیک به 40 درصد را گاوهای هندوستان تشکیل می دهند اگر چه که اهمیت گاو در نواحی معتدل بیشتر برای تغذیه انسان و فراورده های فرعی آن است اما در نواحی گرمسیری اینگونه استفاده ها نسبت به نقش گاو در مذهب ، آداب و رسوم اجتماعی ثروت اندوزی و مظاهر تشخیص در درجه ی دوم اهمیت قرار دارد.

همان اندازه که انسان شهر نشین حاضر نیست ثروت و اندوخته ی مالی خود را از دست بدهد یک بومی نیز حاضر به از دست دادن گله خود نخواهد بود یک نفر هندو آماده است که از گرسنگی از بین برود ولی گوشت گاو خود را نخورد ،فراورده های گاوهای افریقایی نقش چندانی در اقتصاد جهانی ندارند اقیانوسیه که بیشترین تعداد گاورا نسبت به جمعیت انسانی دارد مقدار شایان توجهی شیرو گوشت تو لید کرده و مهم در بازار جهانی وارد کشورهای ارژانتین و برزیل در امریکای جنوبی نقش مهمی در تولید گوشت گاو دارند اروپا با تعداد زیادی گاو نقش مهمی در بازار جهانی گوشت و شیر دارد .

05 مرداد 1398

برکه آبی

شرکت برکه آبی با در نظر گرفتن برکه مورد نظر با ده هزار متر مکعب آب و حداقل ۲۰۰۰ متر مربع محل پرورش ۱۰۰،۰۰۰ قطعه بچه ماهی گرمابی می باشد .

مزرعه برکه آبی با حداقل ۲۰ هکتار یونجه زیر کشت برای معرف دامپروری می باشد.

  • یونجه‌های ایرانی عبارت‌اند از: همدانی، بمی، یزدی، قره یونجه، بغدادی، مهاجرانی، قره یونجه خورونده، هراتی، افغانی، فامنین و دشته ای،نیک شهری
  • یونجه خارجی موآپا – سونورا – سی ریور –سکوئل – ماسیرسا- رنجر- کانادایی- هاردیگان- ترکستانی،سی یو اف 101

در مناطقی که دارای زمستان‌های معتدل هستند بهتر است یونجه را در پاییز به اندازه کافی زود کاشت. تا قبل از اینکه سرما رشد آن را متوقف کندگیاه بتواند مستقر شود؛ و در مناطقی که دارای زمستان‌های سرد هستند گیاه باید در بهار کشت شود وکشت آن باید زود انجام شود تا قبل از شروع گرما تابستانه گیاه مستقر شود. کاشت یونجه با بذر کار بر کاشت با دست ترجیح دارد؛ و فاصله بین ردیف‌ها ۱۴۰-۱۵۰سانتی‌متر و عمق کاشت ۱-۳ سانتی‌متر در نظر گرفته شده.

از علف‌ها هرز برای این گیاه سس است که بسیار خطرناک است و می‌تواند کل منطقه را آلوده کند و می‌توان با نفت یا علف کش‌ها تماسی یا سوزاندن آن را کنترل نمود.

مقدار آب مورد نیاز یونجه در سال تقریباً ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ میلی‌متر است.